Valentýnské tipy

Valentýnské tipy

💙Nejlepší valentýnské dárky:

Originální tipy pro muže i ženy💜

 

Den svatého Valentýna patří k svátkům, ke kterým se jen málokdo hlásí. Většina lidí tvrdí, že je z Ameriky importovaný svátek nezajímá. Ponechme stranou fakt, že skutečnou kolébkou dne zamilovaných byla Evropa a raději se podívejme na nejoriginálnější dárky, kterými můžete své blízké potěšit. Co kdyby váš partner přeci jen svátek svatého Valentýna slavil rád, i když dosud tvrdil pravý opak!

 

Valentýnská květina, nejen pro ženy a dívky

Květiny a krásné kytice jsou odjakživa nejoblíbenějšími dárky pro milovanou osobu, a to nejen pro ženu. Dokonce kdysi dávno, v 15. století, předávaly pařížské prostitutky v den svátku svatého Valentýna francouzskému králi tradiční kytici květů. Ale malou kytičku, tzv. voničku, dříve dávali mladé dívky do klopy i svým vyvoleným. Tento milý zvyk se zachoval až do dnešní doby, v podobě svatebního úvazku.

Ale proč bychom nemohli darovat krásnou květinu svému milému i dnes? Zvlášť když v ní bude ukryté nějaké přání či vzkaz. A nemusí být jenom přímo napsaný. Květiny, podle opět dávného zvyku, podle květomluvy, umí mluvit i za nás. Červená růže umí vyznat lásku, žlutá upozorní na naši žárlivost a bílá značí jen platonický obdiv.

Valentýnské květinové dárky však mohou mít i docela netradiční podobu. Znáte sukulenty, které vyrůstají do tvaru květu růže, nebo mají dokonce listy tvarované do roztomilých srdíček?

Vissza a blogba